OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 04.06.2023r.

1. W naszej parafii trwa wielkie wydarzenie Kongres Eucharystyczny. Dziś Mszą św. o 12.oo i wprowadzeniem relikwii św. Rafki inaugurujemy go kościele parafialnym w Rozłazinie. Gorąco zachęcam, aby od jutra o 17.30 gromadzić się i przeżywać ten Boży czas. Każdego dnia okazja do spowiedzi świętej.

2. W czwartek uroczystością Bożego Ciała i procesją do 4 ołtarzy zamkniemy ten czas dziękując Bogu i naszym gościom.

3. Przygotowania do uroczystej procesji Bożego Ciała obejmują następujące rzeczy:

a. Jutro o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki ze wszystkich zakątków parafii, które na procesji w czwartek chcą sypiać kwiatki Panu Jezusowi. Nauczymy się nowego "watykańskiego" sposobu sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.

b. Wszystkie rejony parafii, prosimy o przygotowanie na biesiadę po procesji 3 ciast i przywiezienie ich do Betanii we środę wieczorem,

c. Przygotowując ołtarze prosimy zwrócić uwagę, aby stół na monstrancję był odpowiednio duży, żeby zmieściła się duża monstrancja fatimska.

d. Na procesję zapraszamy wszystkich ministrantów w strojach ze wszystkich kościołów, wszystkie chorągwie, feretrony, obrazy i figurki.

e. Podczas procesji dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w białych strojach, a po zakończeniu zostawią jest na wieszakach w zakrystii.

4. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte będą: w Rozłazinie i w Popowie o 8.00, w Dzięcielcu i Nawczu o 9.00. Uroczystą Eucharystię o 11.00 poprowadzi neoprezbiter ks. Marcin Sarnowski. Najświętszy Sakrament w Monstrancji Fatimskiej poniosą na specjalnym feretronie kapłani i szafarze.

5. Po zakończonej procesji zapraszamy na podwórko plebańskie, gdzie odbędzie się Agapa - biesiada z wojskową grochówką, żurkiem, kawą, ciastem i tortami z okazji prymicji ks. Marcina, na cześć o. Jose i zakończonego Kongresu Eucharystycznego. Na organizację tej biesiady prosimy o dobrowolną ofiarę wrzuconą do puszki ustawioną przy wiacie, gdzie będzie serwowany poczęstunek.

6. Od piątku przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała i dziękczynienie za Kongres Najpierw o 17.00 adoracja, potem procesja i Msza św.

7. Na piątek w tzw. długim weekendzie ks. Biskup udziela wszystkim dyspensy od pokarmów mięsnych.

8. W przyszłą niedzielę odpust w Nawczu o godz. 9.00. Poprowadzi go ks. Marcin Sarnowski.

9. Krzyż św. Damiana i relikwie bł. Carlo Acutisa za tydzień podejmuje: Tłuścik Amelia.

10. Zapowiedzi przedślubne: Kos Mateusz z Linii i Witt Dominika z Jeżewa, Adam Strupiński z Krępy Kaszubskiej i Katarzyna Mach z Rozłazina przygotowują się do sakramentu małżeństwa. O ewentualnych przeszkodach proszę poinformować biuro parafialne.

11. Bóg zapłać za posprzątanie i dekorację kwiatami kościoła. Na sobotę do posprzątania i dekoracji kolejną grupę sprzątającą: Łazarska Wioletta, Walczykowska Magdalena, Sikora Katarzyna, Woelk Berandeta, Treder Andrzej.

12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. A solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia obfitości Bożych darów.

Copyright by Parafia Rozłazino